Täpsem otsing
Minu valikud

Täpsem otsing

Täpsem otsing

        Array
(
)
        

5 põhjust, miks koosolek on oluline

13.04.2017

Kas olete täheldanud, et aina rohkem muutuvad kohtumised, koosolekud ja isegi koolitused virtuaalseks? Samas, kui on vaja olulist otsust vastu võtta, pikajalist koostööd alustada või probleeme lahendada, eelistatakse ikka inimestega kohtuda. Miks?

Enda kogemusest võin öelda, et olulistes olukordades on inimestega kohtudes tulemus kordades parem. Virtuaalsete koosolekute poolt räägib efektiivsus (aeg ja distants). Siiski on olemas mõned olulised tegurid, miks koosolekud on vajalikud. Eks eestikeelne sõna KOOSolek justkui eeldabki, et inimesed tulevad kokku. Allpool toome välja 5 põhjust, miks koosolekuid on kasulik korraldada.

 1. Sisust arusaamine

Teineteisest mööda rääkimine on imelihtne. Virtuaalses maailmas on arusaamatus veelgi lihtsam. Kas olete kuulnud, et tekstiliselt edastame vaid 40-60% informatsioonist? Ülejäänud on kehakeel, hääletoon jmt. Albert Mehrabiani uuringu tulemusel võib sõnumi mõju jaotuda järgnevalt: 7% – verbaalne (sõnad), 38% – vokaalne (hääle valjus, toon, rütm jne), 55% – kehakeel (põhiliselt näoilme). Kas just nii dramaatiline, aga ilmselt tasub siit üht-teist järeldada.

 1. Vähem segavaid faktoreid

Mitu korda olete osalenud Skype koosolekul ja samal ajal lugenud teisi e-maile või teinud midagi muud? Ma usun, et me kõik oleme. Seda on peaaegu, et võimatu vältida. Kuuldavasti osaletakse virtuaalsetel koosolekutel ka voodist, autost ja isegi rannast. Koosolekul saab neid segavaid faktoreid vältida. Teiste inimestega samas ruumis viibimine motiveerib paremale keskendumisele sisule.

   3.Rohkem ideid – suurem kaasatus

Ühes ruumis olles tekib tavaliselt rohkem loovaid ja spontaanseid lahendusi, kui virtuaalsel kohtumisel. Koostöö on kergem tekkima. Probleeme lihtsam tajuda ja lahendada ning uutest ideedest kinni haarata.

 1. Sotsialiseerumise võimalused

Ekraani taga on võimalus kohtuda suurema auditooriumiga, kuid vähem jääb kvaliteetaega vabaks suhtlemiseks. Ajaline piirang välistab sotsiaalse suhtluse. Viimased uuringud näitavad, et töö vaid ekraani taga, muudab inimese võimet tunnetada emotsioone.

 1. Tagatoa jutud

Tagatubades vahetatakse sageli kõige olulisemat informatsiooni. Virtuaalsel koosolekul tagatubasid ei ole. Aeg on loetud ja peale koosolekut jätkavad kõik enda tegevustega. Oluline informatsioon jääb vahetamata.

Mõned koosolekuruumid:

Pärnus

 • OCC Konverentsi- ja Vabaajakeskus  – Pärnu vanalinnas mitmete ruumide ja õdusa 50m2 terrassiga.
 • ESTONIA Resort Hotel & Spa – suurim saal mahutab 300 inimest. Lisaks mitmed koosolekuruumid ja klubiruum kööginurgaga. Pärast tööpäeva saab spaa- ja saunakeskuses lõõgastada ning nautida a’la carte menüüd restoranis NOOT.

Raplamaal

 • Lokuta Puhkekeskus – Kehtna vallas mõnusalt renoveeritud vana meiereihoone, keset tõelist Eesti külaelu ja karjamaid. Saal, grillmaja, saun ning maitsvad road ja pehmed voodid.

Harjumaal

 • Rannarahva Muuseum – hubane vana koolimajarägib ise enda eest. Tarkust on siin taga nõutud juba sajandeid. Kohale saab sõita ka 20-kohalise retrobussiga. Päeva saab täiendada President Lennart Merile pühendatud näituselt Hõbevalgeim.
 • Pedase hotell – kolm saali kuni 100 inimesele, majutus, toitlustus Tallinnast vaid tunniaja kaugusel.
 • Kallaste Turismitalu – saal 60-le ja kaminaga suvesaal 100-inimesele. Väliüritused Kalju-Laval 1000 inimesele. Vaba aja sisustamiseks disc-golf, äge seikluspark, lasketiir jpm.

Tallinnas

 • Baltic Hotel Vana Wiru  – kaasaegne konverentsisaal, nõupidamisruum, suveterrass, restoran “Farm”, majutus ning parkla.
 • Kohvik Maiasmokk on Eestimaa kohvikukultuuri kandnud juba 150 aastat. II korrusel asub kaks privaatset ruumi.
 • Gonsiori ruumid – imeilusad ruumid: 300m2 saal ja poole väiksem ruum pidulike ja töiste sündmuste korraldamiseks.

Järvamaal

 • Jäägri Villa hubased ruumid kuni 60 inimesele, mugav majutus, suussulavad toiduelamused (sh ulukilihatoidud) 

Põlvamaal

 • Loovusaida stuudio – väärikad vanad hooned inspireerivas looduses, kus on lihtne süveneda. Tõhusa ajurünnaku jaoks on abiks metoodilised abivahendid ja vajadusel kogenud juhendaja. Puhas toit ja hea kohv.

Haapsalus

 • Baltic Hotel Promenaadi – renoveeritud Peltzeri Villa aastast 1859 on sobilik koosolemiseks 50-inimesele, majutus ja toitlustus merevaatega restoranis.

Valgamaal

 • Otepää Golfikeskus – kaasaegses klubihoones on avatud A Le Coq lounge ja Davidoff sigarituba ja Eesti restoranide TOP-i kuuluv restoran Mr Jakob.

Tartus

Jõgevamaal

 • Mokko Maahotell – vastavalt inimeste arvule (kuni 30 inimest) toimub koolitus suures või väikses saalis ja toitlustamine teises saalis. Majutus olemas.

Tegusaid KOOSolekuid!

Soovid esimesena teada uutest ruumidest?