Täpsem otsing
Minu valikud

Täpsem otsing

Täpsem otsing

        Array
(
)
        

3 põhjust, miks korraldada ettevõtte järgmine seminar looduses

08.01.2020

Viimase aja üheks tõusvaks trendiks on kujunenud aktiivne seminar. Mida see endast täpsemalt kujutab ja mille poolest erineb see tavalisest seminarist? Miks üldse peaks seminari looduslähedases keskkonnas korraldama? Sellest kõigest räägib lähemalt Harjumaal asuva Paunküla Heaolukeskuse müügijuht Sandra Lainemurd.

Viibides oma igapäevases keskkonnas, näiteks kesklinna kontoris, ei pane me tähelegi, kuidas vaikselt ligi hiiliv rutiin hakkab hävitama meie loomingulisust ja töövõimet ning uute ideede sünd on vaevaline protsess. Need on märgid sellest, et meeskond vajab tööenergia taastamiseks uut hingamist ja keskkonnavahetust.

KESKKONNAVAHETUS TEEB HEAD

Üheks võimaluseks on korraldada seminar, koolitus või koosolek täiesti teises keskkonnas – näiteks looduses. Siinkohal ei pea me silmas otseselt talvisel ajal pakasega õues istumist, vaid ümbrust, kus see toimub. Linnainimesele mõjub värskendavalt juba ainuüksi väljasõit linnast eemale, kus ta ei ole ümbritsetud mürast ja kiirest elutempost.

Loodusel ja värskel õhul on juba ammu tõestatud rahustav ja stressi maandav mõju, tänu millele on meel rõõmsam ja vaim värskem. Paunküla näitel näeme, et kliendid on siin oma sündmus pidamas käies täheldanud head produktiivsust ning osalejate tavapärasest suuremat rõõmsameelsust ja avatust võrreldes linnakäras oleva kammitsetud keskkonnaga.

SAAD ÜHENDADA TÖÖ JA LÕBU

Teiseks variandiks tõsta meeskonna motiveeritust on korraldada aktiivne seminar, mida on ka üha rohkem ettevõtetes tegema hakatud. ”Aktiivne seminar” koosneb seminarist või koolitusest ja selle vahepauside ajal või peale seda toimuvatest aktiivsetest tegevustest looduses. Kahepäevase seminari puhul kuulub sinna juurde ka õhtune saun ja melu. Viimasel ajal ühendatakse kasulik lõbusaga küllaltki sageli – suvel on juhtunud nii mõnigi kord, et päev algab koolitusega ning lõppeb suvepäevadega.

Sama annab teha ka sügis-talvisel perioodil. Ilmast ei tasu lasta end heidutada – ei ole vale ilma, vaid on vale riietus! Ja see peab siinkohal tugevalt paika. Mõned tegevused sellisel ajal on lausa veelgi elamusterohkemad – nagu näiteks ATV-matk või paintball.

Oma aastatepikkuse kogemuse põhjal julgeme kindlalt väita, et aktiivne seminar on uus kindel suund ning kõik, kes on oma ettevõttes vähegi vastutavad seminaride ja koolituste toimumise eest, peaksid sellega kursis olema. Mõistagi nõuab selline lahendus korraldajalt avatumat mõtlemist ja rohkem organiseerimist kui tavapärane seminar, kuid koostöös valitud asukoha meeskonnaga on sellise seminari korraldamine põnev ja tulemus on kindlasti oma vaeva väärt.

LOOD VÕIMALUSE HETKEKS TÖÖST VÄLJA LÜLITUDA

Kolmandaks võib aga oma kollektiivile korraldada niisama ägeda päeva ja tuua nad loodusesse aktiivselt aega veetma – näiteks ATV-matkale. Paunküla Heaolukeskust on külastanud mitmed suuremad ja väiksemad kollektiivid, kellel on kombeks korraldada iga kuu vähemalt üks selline väljasõit. Nende sõnul tõstab see kõvasti töötajate motivatsiooni ja soovi panustada ühiselt ettevõtte kasvamisse, rääkimata tugevamast meeskonnatundest.

Oleme näinud, kuidas meeskonnamängude või mõne muu ühise tegevuse käigus sulanduvad ühte erinevad osakonnad ja rahvused ning enam ei ole vahet, kes on ülemus ja kes alluv. Kui kõigil on koos tore, siis emotsioon kandub edasi ka igapäevatöösse parandades meeskonnatööd ja üldist kollektiivset töövõimet. Seega – investeerimine oma töötajate heaollu ja ühistesse tegevustesse tasub end kuhjaga ära ja seda nii lühemas kui ka pikemas perspektiivis.

Soovid esimesena teada uutest ruumidest?