Täpsem otsing
Minu valikud

Täpsem otsing

Täpsem otsing

        Array
(
)
        

5 põhjust, miks koosolek on oluline

13.04.2017

Koosolek

Kas olete täheldanud, et aina rohkem muutuvad kohtumised, koosolekud ja isegi koolitused virtuaalseks? Samas, kui on vaja olulist otsust vastu võtta, pikajalist koostööd alustada või probleeme lahendada, eelistatakse ikka inimestega kohtuda. Miks?

Enda kogemusest võin öelda, et olulistes olukordades on inimestega kohtudes tulemus kordades parem. Virtuaalsete koosolekute poolt räägib efektiivsus (aeg ja distants). Siiski on olemas mõned olulised tegurid, miks koosolekud on vajalikud. Eks eestikeelne sõna KOOSolek justkui eeldabki, et inimesed tulevad kokku. Allpool toome välja 5 põhjust, miks koosolekuid on kasulik korraldada.

 1. Sisust arusaamine

Teineteisest mööda rääkimine on imelihtne. Virtuaalses maailmas on arusaamatus veelgi lihtsam. Kas olete kuulnud, et tekstiliselt edastame vaid 40-60% informatsioonist? Ülejäänud on kehakeel, hääletoon jmt. Albert Mehrabiani uuringu tulemusel võib sõnumi mõju jaotuda järgnevalt: 7% – verbaalne (sõnad), 38% – vokaalne (hääle valjus, toon, rütm jne), 55% – kehakeel (põhiliselt näoilme). Kas just nii dramaatiline, aga ilmselt tasub siit üht-teist järeldada.

 1. Vähem segavaid faktoreid

Mitu korda olete osalenud Skype koosolekul ja samal ajal lugenud teisi e-maile või teinud midagi muud? Ma usun, et me kõik oleme. Seda on peaaegu, et võimatu vältida. Kuuldavasti osaletakse virtuaalsetel koosolekutel ka voodist, autost ja isegi rannast. Koosolekul saab neid segavaid faktoreid vältida. Teiste inimestega samas ruumis viibimine motiveerib paremale keskendumisele sisule.

   3.Rohkem ideid – suurem kaasatus

Ühes ruumis olles tekib tavaliselt rohkem loovaid ja spontaanseid lahendusi, kui virtuaalsel kohtumisel. Koostöö on kergem tekkima. Probleeme lihtsam tajuda ja lahendada ning uutest ideedest kinni haarata.

 1. Sotsialiseerumise võimalused

Ekraani taga on võimalus kohtuda suurema auditooriumiga, kuid vähem jääb kvaliteetaega vabaks suhtlemiseks. Ajaline piirang välistab sotsiaalse suhtluse. Viimased uuringud näitavad, et töö vaid ekraani taga, muudab inimese võimet tunnetada emotsioone.

 1. Tagatoa jutud

Tagatubades vahetatakse sageli kõige olulisemat informatsiooni. Virtuaalsel koosolekul tagatubasid ei ole. Aeg on loetud ja peale koosolekut jätkavad kõik enda tegevustega. Oluline informatsioon jääb vahetamata.

Tegusaid KOOSolekuid!

Soovid esimesena teada uutest ruumidest?