Täpsem otsing
Minu valikud

Täpsem otsing

Täpsem otsing

        Array
(
)
        

6 levinumat viga, mida tehakse firmaüritusi korraldades

15.11.2019

Firmaüritusi korraldades tuleb tavaliselt arvestada kahe põhilise etapiga – kommunikeerimise ja planeerimisega. Sageli arvatakse, et hea projektijuht on ka hea suhtleja. Uuringud aga näitavad, et paljud projektijuhid, kes teevad suuga suure linna, ei tee käega kärbsepesagi. Ürituste ebaõnnestumise põhjus on üldjuhul kehv planeerimine. Järgnevalt toome välja peamised vead, mida sündmuste korraldamisel tehakse.

Sündmust korraldatakse kui vanaema sünnipäeva

Ürituse õnnestumiseks tuleb läbi mõelda iga viimne kui detail. Tihtilugu võetakse firmaüritus enda kanda, mõeldes, et mis see nüüd ära ei ole – broneerin toimumispaiga, helistan bändile ja panen midagi lauale nosimiseks. Niimoodi üle jala korraldades on aga probleemid kindlad tekkima. Hea projektijuht prognoosib ka võimalikke muudatusi, et pidu õnnestuks ka siis, kui ilm või keskkond puudub, õhtujuht haigestub või toitu napib.

Unustatakse ära ürituse eesmärk

Enne ürituse korraldamist tasuks läbi mõelda selle tõeline eesmärk ja mille nimel seda korraldatakse. Kas eesmärk on tunnustada häid töötulemusi, parandada meeskonnatööd või pakkuda töötajate peredele positiivseid elamusi? Kui korraldada pidu lihtsalt selleks, et kollektiivil oleks lõbus, ei ole see ettevõttele kuidagi kasumlik. Sea selge eesmärk ja korralda üritus sellest lähtudes.

Ei osata arvestada toidu kogusega

Kogenud projektijuhtidel on väljakujunenud partnerid, kes ei jäta neid ka kõige suuremate prohmakate korral hätta. Üritusele tasuks kaasata toitlustusfirma, kes oskab saab ja tahab leida lahendusi, kui ilmneb ootamatusi või söök saab otsa. See, kas toitu on vähe või liiga palju, on köömes selle kõrval, kui keegi jääb üldse söömata. Mõnekümne inimese peale on tavaliselt vähemalt üks taimetoitlane või keegi, kellel on toidu puhul tervisest tulenevaid erisoove. Pikkade väljasõitude puhul tasuks aga meeles pidada, et inimene tahab süüa umbes iga nelja tunni tagant. Mõtle vajadusel läbi peatused, kus lõunat süüa või võta kaasa snäkid, sest nälg ei meeldi kellelegi – tekitab ebamugavust ja mõjub meeleolule kehvasti.

Ürituse korraldamine jäetakse ühe inimese kanda

Sageli antakse ürituse korraldamine ettevõtte sekretärile või assistendile, jättes ta suurt koormat ihuüksi vedama. Hea ürituse retsept on hoopis meeskonnatöö. Selleks, et pidu, konverents või kliendipäev vastaks kõigi ootustele, tasuks ettevõttes teha küsitlus või välja selgitada, milline on kollektiivi ootused sündmusele. Ka korraldusprotsessi võiks teisi inimesi kaasata. Ehk on firmas keegi, kes on kibe käsi plaate keerutama? Võib-olla tasuks finantsiline pool anda üle raamatupidajale? Rääkige läbi ja leidke parim lahendus!

Koha otsimine jäetakse viimasele minutile

Parimad jõulupidude ja suvepäevade toimumispaigad kaovad turult juba aasta või poole varem. Tark projektijuht teab, et ühe suure ürituse lõpp pole tema jaoks midagi muud kui uue algus. Viimasel minutil on väga raske leida sündmuse jaoks sobivat paika, mis vastaks kõigile oodatud kriteeriumitele.

Unustatakse kuldreegel – usalda, aga kontrolli

Paljusid teenuseid või tooteid tuleb osta sisse. Oluline on tunda oma koostööpartnereid ja teada, kuhu maani neid võib usaldada. Esmase kontakti puhul on eriti oluline kõik detailid mitu korda läbi rääkida. Kui olete kaks kuud varem midagi kokku leppinud, võib loovinimene olla selle vahepeal kolm korda ära unustanud. Helitehnikutele ja esinejatele pole patt ka veel samal hommikul meeldetuletus saata.

Soovid esimesena teada uutest ruumidest?