Täpsem otsing
Minu valikud

Täpsem otsing

Täpsem otsing

        Array
(
)
        

Kuidas müüa seminariruume?

05.09.2017

Seminariruum.eu viis mais Eesti ettevõtete hulgas läbi uuringu, et teada saada, kuidas tüüpiline ettevõte seminare ja koolitusi korraldab? Kust saadakse infot seminariruumide kohta, millised tegurid on ruumi valikul olulised ja mida teenusepakkujalt oodatakse.

Tulemused olid päris huvitavad.  Kui panna küsitluse vastused soovituste vormi, siis mida seminaride korraldajad seminariruumide pakkujatelt sooviksid? Panime kirja viis soovitust.

Mida ootab klient enne seminari?

1. Ole internetis kergesti leitav. Ligi 90% vastanutest kasutab seminariruumi leidmisel Google’i otsingumootorit.  Kuid kõigil ei õnnestu oma kodulehega esimesel otsingutulemuste lehel välja tulla – konkurents on tugev. Tihtilugu on sel puhul abiks, kui Su info tuleb oluliste märksõnadega välja mõne veebiportaali abil. Näiteks Seminariruum.eu, mida meie rõõmuks paljud vastanud mainisid olulise allikana).

2. Sinu koduleht müüb Sinu eest. Vaata kriitilise pilguga üle tekst ja fotomaterjal, mis Su kodulehel on.  69% vastanutest märkis, et seal leiduv info on neile otsuse tegemisel oluline ja see peab olema usaldusväärne. Lisaks uuritakse ruumide kohta taustainfot ka kolleegidelt ja sõpradelt. Nagu öeldakse –  hea sõna levib ruttu, halb veelgi kiiremini.

3. Ära maga päringuid maha. Kui Sulle saadetakse seminariruumide kohta päring, oodatakse vastust hiljemalt 24 tunni jooksul. Hilisemaid pakkumisi üldjuhul arvesse ei võeta. Reeglina küsivad firmad 3 konkureerivat hinnapakkumist, seega lihtsalt e-kirjale lisatud pakkumisest ei piisa. Soovitame Sul kliendiga kindlasti telefoni teel ühendust võtta. Nii on võimalik päringu tingimusi täpsustada, vajadusel alustada hinnaläbirääkimisi jne. Näita üles huvi.

Ja veel – 72% vastanutest väitis, et nad käivad ise ruume üle vaatamas – ole valmis potentsiaalseid kliente vastu võtma.

4.  Kurb uudis – ainult 30% klientidest tuleb Su juurde tagasi. Nimelt väitis ligi 70%  küsitletutest, et püüavad igaks seminariks leida uue ja huvitava koha. See paraku tähendab, et Sul tuleb müügitööd kogu aeg teha, olla valmis päringutele kiiresti vastama jne.  Kui Sul on välja pakkuda tõeliselt erilised ja huvitavad ruumid, siis kasuta seda konkurentsieelist. Tee sellest oma kaubamärk ja meelita selle abil ligi uusi kliente.

5. Hind on võrrandis vaid üks muutuja. Kahtlemata on kulude kontrolli all hoidmine seminari korraldavale firmale oluline (keskmiselt 8,3 punkti 10-punktilisel skaalal).  Kuid otsuse langetamisel võetakse samaväärselt arvesse ka hea ligipääs ja parkimisvõimalused, seminaritehnika ja toitlustuse kvaliteet.  Seega pööra pakkumise tegemisel ka neile aspektidele piisavalt tähelepanu.  Ära arva, et alati tuleb võitjaks kõige odavam pakkumine – see ei ole nii. Võidab pakkumine, mille puhul klient tunneb, et ta saab oma raha eest kõige rohkem väärtust.

Soovid esimesena teada uutest ruumidest?