Täpsem otsing
Minu valikud

Täpsem otsing

Täpsem otsing

        Array
(
)
        

Mis on kliendi jaoks seminari korraldades oluline?

01.04.2015

Seminarroom.eu viis veebruarikuus Eesti ettevõtete hulgas läbi uuringu, et teada saada, kuidas tüüpiline ettevõte seminare korraldab – kust saadakse infot seminariruumide kohta, millised tegurid on ruumi valikul olulised ja mida teenusepakkujalt oodatakse. Panime kirja 2 korda 5 soovitust. Siin soovituste teine osa.

 1. Mõtle läbi logistika.
  Kui Sinu seminariruumid asuvad maalilisel kupelmaastikul, kus parkimisega probleeme ei ole, siis on hästi. Kuid linnades asuvatele seminariruumidele heitsid küsitlusele vastanud ette seda, et kasvõi ajutise parkimiskoha leidmine tootenäidiste vms toomiseks on pahatihti võimatu. Endiselt tuleb ette ka olukordi, kus üks seminarigrupp sööb ära teise seminarigrupi kohvi ja küpsised. Kas Sinu ruumidele pääseb ligi ka ratastooliga? Ja ega ei teki olukordi, kus tõsist planeerimistööd tegev grupp peab taluma allkorruselt kostvat sünnipäevamelu? Või korraga on söögiruumi eri otstes peielaud ja ärikliendid? Usume, et teil selliseid asju ei juhtu! Kuid ometi on kõik need näited üsna värsked ja elust enesest…
 1. Toiduga ei tasu koonerdada. See oli ka meile üllatus, et seminariteenuse tellija hindab toidu kvaliteeti väga kõrgelt – 8,5 punkti 10-punktilisel skaalal. Koguni 44% vastanutest märkis, et neil on olnud kogemusi kehva toiduga.. Arvata võib, et morsi, singrullide või kartulisalatiga külalistele enam head muljet ei jäta. See on Sinu otsustada, millest lähtuvalt menüü koostad – kohalikud toidud, rahvuslik omapära või muu, kuid lati alt läbi jooksmist ei anna külastajad üldjuhul andeks. Kui Sinu käest tellitakse toitlustamine mõne eriti suure ja tähtsa ürituse jaoks, siis miks mitte korraldada tellijale väike proovidegusteerimine siis, kui ta tuleb ruumidega tutvuma?
 1. Meil on tehnikasajand. Inimesed on harjunud, et dataprojektor töötab, WiFi ei tõrgu, valgustust on piisavalt ja ventilatsioon on korras. Ometi märkisid peaaegu kõik vastanud, et neil on olnud seminare, kus ei tööta mõni tehniline seade, ruum on umbne või ülerahvastatud, liiga valge või pime, mujalt kostub müra jne. Kas Sa tead, kui kaua Su dataprojektori lambipirn on töötanud? Muide, see on üks enamlevinud probleeme – läbipõlemise piiril olev lambipirn väreleb ja teeb ekraani jälgimise äärmiselt ebamugavaks. Nii et kontrolli, kui mitmeks töötunniks Su dataprojektori pirn mõeldud on või hoia tagavara käepärast. Kohvipauside ajal tuuluta ruumi, kontrolli, kas markerid veel kirjutavad jne.

Ja veel – pikad rustikaalsed pingid on taluinterjööris küll väga vahvad, aga töötegemiseks (ja seda seminar on), ebasobivad.

 1. Go an extra mile! Ingliskeelne väljend, mis eesti keeles tähendaks soovitust teha veidi rohkem kui oodatakse. Pooled meie küsitlusele vastanutest märkisid, et on oma seminaride korraldamisel kokku puutunud kehva teenindusega. Me võime meediast lugeda-kuulda, et eestlane on halb teenindaja. Selle negatiivse kuvandi muutmine on meie enda teha. Ole vastutulelik ja paindlik, püüa omalt poolt pakkuda võimalikke lahendusi. Ja alati (alati!) vasta kõikidele kirjadele ja kaebustele. Ka selle üle kurdetakse, et mõne ettevõtte puhul kaovad kirjad justkui musta auku. Nagu öeldakse – hästi lahendatud probleem on parem, kui probleemideta koostöö.
 1. Usu edusse – see on Sinu enda teha. Seminariruumide turg on kasvav turg – peaaegu 2/3 küsitletutest väitis, et korraldavad sel aastal sama palju või koguni rohkem seminare , koolitusi ja koosolekuid kui eelmisel aastal. Kuid pidevalt tuleb turule ka uusi seminariruumide pakkujaid – olgu siis suuri või väikeseid. Seminarroom.eu teeb omalt poolt kõik, mis võimalik, et te olekste seminariruumide ostijatele kergelt leitavad ja selles valdkonnas pildil püsiksite.

Edukat koostööd!

Soovid esimesena teada uutest ruumidest?